Af: Af Dorthe Skjødt og Henrik Heindorff Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

Grethe Bækkelund havde sidste arbejdsdag i SuperBrugsen fredag 27. februar.

Mange var mødt op til Grethe Bækkelunds afskedsreception i SuperBrugsen.

 STØVRING: Fredag den 27. februar var der afskedsreception for Grethe Bækkelund i SuperBrugsen i Støvring. Grethe har i over 11 år været fast medarbejder primært i kasselinjen og dermed en person, som rigtig mange kunder har haft kontakt med. Fredagens reception viste da også, at der er rigtig mange kunder, der har sat pris på Grethes arbejde i SuperBrugsen, idet de talstærkt mødte op for at tage afsked med hende.
At der kom så mange til receptionen, kom måske lidt bag på Grethe Bækkelund, men ikke på uddeler Jesper Buus Bové, der kun har lovord at fortælle i forhold til Grethe.
- Hun har gennem årene altid været utrolig fleksibel, loyal, stabil og kundevenlig og derfor har hun været meget vellidt af såvel personalet som kundern, konstaterede Jesper Buus Bové og ønsker i øvrigt Grethe alt held og lykke fremover.


e-max.it: your social media marketing partner