Stubhusrevyen 2012 - På hjemmebane! - det er navnet på Stubhusrevyen 2012

Holdet bag Stubhusrevyen 2012 ”På hjemmebane!”

Hvorfor man har valgt netop denne titel, kan man måske finde ud af, når revyholdet går på scenen i Stubhuset den 8. 9. 10. og 11. marts næste år. Som det måske fremgår af titlen, er det en revy med lokalt indhold godt krydret med forskellige kendinge fra hele landet.

Billetsalget er lige startet, så står du og mangler en lille julegave til en du holder af, har du nu chancen for at give en anderledes og sjov julegave - en billet til Stubhusrevyen 2012.

Der kan købes billetter via BilletNet og i Stubhuset.

Billetter til lørdag kan kun købes i Stubhuset, og der kan ikke reserveres på forhånd.

Der kan stadig reserveres plads ved et bestemt bord, det skal bare oplyses når man køber sin billet i Stubhuset.

- Sidste år var der mange, der måtte gå forgæves efter billetter til lørdag aften, så derfor opfordrer vi til at være tidligt ude, hvis man vil sikre sig en billet, siger Conny Blicher.

Der er ligesom sidste år mulighed for at købe billetter til spisning i Cafeen inden premiere forestillingen fredag aften.

- Der er sat yderligere 50 billetter til salg til torsdag aften i forhold til sidste år, hvor vi havde udsolgt til samtlige forestillinger. Det er selvfølgeligt dejligt, men vi vil gerne at så mange som muligt får mulighed for at komme ind og se vores revy, så derfor har vi hævet billetsalget til torsdags forestillingen, siger en glad og spændt direktør.

Forberedelserne er i fuld gang. Forfatterne har travlt med at skrive tekster, og hele holdet glæder sig til man igen skal i gang med at øve så publikum kan få det de kommer efter - et godt grin.

Se annonce.


e-max.it: your social media marketing partner