Tirsdag den 16. marts startede Ravnkildes Planteskole, sæson nr. 25 op.

Tirsdag den 16. marts startede Ravnkildes Planteskole, sæson nr. 25. I den anledning vil man gerne invitere alle kunder til at deltage i en konkurrence, der løber resten af året, om gavekort til planteskolen.

Hver gang man handler får man udleveret en lodseddel, som skal udfyldes. Denne lodseddel lægges i en stemmeurne, så vil der hver måned blive udtrukket en vinder af et gavekort på en værdi af 500,-.

1. december vil der være en lodtrækning mellem alle årets indkomne stemmesedler om en havetegning, en times konsultation hos kunden samt seks timers tegnearbejde, til en samlet pris af  ca. 3000,-.

Som de seneste mange år vil der også i år være et meget bredt udvalg af planter samt nye ting til bedene.


e-max.it: your social media marketing partner